Blog

Korzyści krioterapii

Krioterapia jest coraz częściej stosowana w rehabilitacji i odnowie biologicznej. Popularność leczenia zimnem wynika z wysokiej skuteczności zabiegu, jego wszechstronności i niedługiego czasu trwania. Pacjenci cenią sobie szczególnie wiele pozytywnych dla zdrowia efektów krioterapii.

Kriosauna jednoosobowa - obsługa urządzenia

Jednoosobowe kapsuły kriogeniczne Cryospace zostały zaprojektowane z myślą o ich wykorzystaniu w klubach fitness, klubach sportowych, placówkach medycyny sportowej, salonach SPA, salonach piękności oraz w ośrodkach biomedycyny i rehabilitacji. Personel obsługujący komorę kriogeniczną powinien być odpowiednio przeszkolony w zakresie obsługi urządzenia oraz wymogów bezpieczeństwa.

Kabiny kriogeniczne w rehabilitacji

Co sprawia, że kapsuły kriogeniczne są tak chętnie wykorzystywane w rehabilitacji? Przede wszystkim naturalny charakter krioterapii, która wykorzystuje zimno do przywrócenia równowagi funkcjonowania organizmu. Jest zabiegiem nie tylko bezpiecznym, ale przede wszystkim efektywnym. Kriokomory w rehabilitacji wykorzystują niskie temperatury, aby stymulować naturalne mechanizmy obronne ludzkiego organizmu. Rehabilitanci doceniają przede wszystkim działanie przeciwbólowe i regeneracyjne, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe oraz leczenie napięcia mięśniowego.